news

Canon poluje na sadystów

Producenci faksów wypowiadają wojnę osobom, które wyżywają się na
urządzeniach biurowych. Odtąd nie będzie można bezkarnie kopnąć drukarki. Chyba, że się jest osobą upoważnioną do korzystania ze sprzętu.

Canon współpracuje z Hitachi nad nowym systemem skanowania linii papilarnych, aby kopiarki, faksy i skanery były bezpieczne przed zakusami biurowych osiłków. Tylko osoby uprawnione (czyli stażyści, asystenci i inni wyrobnicy) będą mogli korzystać z faksu. Jako osoby przeszkolone, nie będą popełniać błędów w obsłudze, skutkujących awariami i kopniakami.

Wątpliwe, by to skutecznie zapobiegało aktom przemocy. Osoby, które spędzają przy kopiarce wiele godzin, nawiązują relacje emocjonalne z urządzeniem i są dla niego łagodniejsze. Biurowi brutale to zazwyczaj osoby, które wymierzają urządzeniu ciosy, przechodząc. Ot, tak, ponieważ uważają się za większych i silniejszych.

System kontroli dostępu znajdzie się w sprzedaży w tym tygodniu w Japonii i będzie kosztował 1.460 dolarów. Potrzeba też oczywiście posiadać lub zakupić urządzenie wielofunkcyjne odpowiedniej marki. [Kat Hannaford/giz, Akihabara News, OhGizmo]

podobne treści