foto

Calowy ekran z tyloma pikselami, co iPad

Do tytułu wkradła się pewna nieścisłość. Wyświetlacz zaprezentowany przez markę Forth Dimension Displays faktycznie ma 2048 x 1526 pikseli, ale nie ma cala. Jego przekątna mierzy nieco mniej.

Po co temu maleństwu przypominającemu znaczek pocztowy taka rozdzielczość? Przecież na iPadzie słynna retina display ma tyle pikseli, że zlewają się w naturalny obraz, na którym jeden kolor płynnie przechodzi w drugi? Owszem, ale pod warunkiem, że patrzymy na ekran z pewnej odległości. Tymczasem wyświetlacz Forth Dimension Displays miałby się znaleźć w goglach nakładanych przez graczy, którzy przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości.

Nowość ma zrewolucjonizować właśnie rynek wyświetlaczy przeznaczonych do urządzeń, w których ekran znajduje się blisko oka. Dzięki temu amatorzy gier komputerowych mogliby się poczuć naprawdę „zanurzeni” w świecie gry. Jest więc szansa na gogle, które zupełnie odmienią doświadczenie grania.

Kłopot w tym, że pierwsza wersja akcesorium z takim wyświetlaczem kosztowałoby 1,5–2 tysiące dolarów. Mniej zamożni gracze musieliby zatem poczekać, aż ceny takich gogli spadną. [Forth Dimension Displays, Dvice]

podobne treści