news

Była prostytutka straciła pracę, ponieważ podpisała się własnym nazwiskiem

Melissa Petro od trzech lat pracowała jako nauczycielka plastyki, ale wcześniej świadczyła usługi związane z zupełnie innymi rodzajami sztuki. Teraz jej stara kariera zagroziła nowej.

​Melissa postanowiła zaprotestować przeciwko zamknięciu sekcji „erotycznej” na popularnym serwisie Craigslist. Jak przyznała na stronie Huffington Post, „od października 2006 roku do stycznia 2007 roku świadczyła usługi seksualne w zamian za pieniądze”. Klientów zdobywała za pośrednictwem sekcji „erotyka” w serwisie Craigslist. Doświadczenia zdobyte w tym czasie sprawiły, że zapragnęła bronić strony.

List pokazał się online 7 września, a kobieta, która podpisała się pod nim prawdziwym nazwiskiem, została wkrótce potem zawieszona w obowiązkach służbowych w miejscu pracy – szkole podstawowej w Bronksie. Rodzice uczniów szkoły zaczęli się domagać odsunięcia Melissy od obowiązków, kiedy tylko dowiedzieli się o jej przeszłości.

Nauczycielka sądzi, że zamknięcie działu z usługami erotycznymi uczyni życie prostytutek bardziej niebezpiecznym. Dzięki serwisowi Craigslist mogła „łatwo zdobywać klientów, nie musząc wychodzić z domu”. Chwaliła też anonimowość serwisu.

Zapomniała tylko zadbać o swoją anonimowość, wypowiadając się w tej sprawie. [Gawker, NYT, NYP, zdjęcie: Shutterstock.com]

podobne treści