gadżetywynalazki

Buty naładują Twoje gadżety

Chyba każdemu z nas zdarzyło się kiedyś znaleźć się z rozładowanym telefonem w miejscu, w którym za Chiny ludowe nie da się nic z tym zrobić. Co gorsza, zazwyczaj właśnie wtedy komórka bywa najbardziej potrzebna. Ale te czasy mogą bezpowrotnie minąć dzięki… butom.

A konkretniej dzięki specjalnym wkładkom do butów SolePower, które zamieniają energię kinetyczną w elektryczność. SolePower składa się z dwóch części – wkładki do butów oraz akumulatora noszonego na kostce lub na bucie. Użytkownik powinien umieścić wkładkę w obuwiu a następnie połączyć ją kablem z akumulatorem. Kiedy akumulator zostanie naładowany, wystarczy podłączyć go do gadżetu.

Z wewnętrznych testów wynika, że żeby naładować baterię iPhone’a użytkownik musi przejść od 4 do 8 kilometrów. Nie jest to co prawda krótki spacer, ale podobno statystyczny człowiek pokonuje dziennie piechotą około 2-3 kilometrów, więc nie jest to jakiś zatrważający dystans. Dodatkowo SolePower pracuje nad tym, by w przyszłości zmniejszyć wymagany do ładowania gadżetów „przebieg”.

Wkładka jest wodoodporna i ma wytrzymać co najmniej 100 milionów kroków.  Podczas jej projektowania firma konsultowała się z lekarzami aby mieć pewność, że nie będzie ona wpływała na postawę użytkowników i wygodę chodzenia.

Pomysłodawcy aktualnie zbierają pieniądze potrzebne do wprowadzenia SolePower na rynek za pośrednictwem Kickstartera. I wygląda na to, że pomysł spodobał się internautom – choć projekt wystartował ponad tydzień temu, już teraz udało się zebrać prawię połowę potrzebnych środków.  Niestety trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość – pierwsze egzemplarze SolePower mają trafić do wspierających w grudniu przyszłego roku.

podobne treści