gadżety

Buty do rzeczywistości wirtualnej

Przemierzanie wirtualnych światów zwykle wymaga chodzenia. A z tym nie jest łatwo, kiedy ma się na głowie gogle wirtualnej rzeczywistości. Cybershoes mają być rozwiązaniem wirtualnych wycieczek.

Kiedy na głowie ma się gogle wyświetlające wirtualną rzeczywistość, najbardziej naturalnym sposobem poruszania się po niej jest po prostu pójście w kierunku interesującego nas obiektu. Problem w tym, że wcześniej czy później skończyłoby się to spotkaniem z rzeczywistą ścianą. W przeszłości proponowano już różne rozwiązania tego problemu, teraz jednak austriacka firma Cybershoes proponuje buty, które mają sprawić, że będzie można przemierzać wirtualne przestrzenie.

Buty Cybershoes swoim wyglądem przypominają nieco sandały, ale w ich podeszwy wbudowane są rolki, dzięki którym gadżet może przekładać ruchy naszego ciała na ruch w rzeczywistości wirtualnej. Żeby z nich korzystać należy najpierw usiąść na obrotowym krzesełku, najlepiej dość wysokim, a następnie poruszać nogami tak, by umieszczone w butach rolki poruszały się po dołączonym do zestawie specjalnym dywanie.

Według Cybershoes, wsparcie dla ich produktu otrzymały już takie tytuły jak Arizona Sunshine, Fallout VR czy Skyrim VR. Buty takie kosztują 359 Euro, o krzesełko trzeba zadbać we własnym zakresie. Chyba, że chcemy nabyć wersję biznesową, do której jest już ono dołączone.

Ilustracja: Cybershoes

podobne treści