krótka piłkasmartfony

Business Insider: nowe iPhone’y już w sierpniu

Zdaje się, że dożyliśmy czasów, w których trafne typowanie dat premier iPhone’ów może stać się przepisem na karierę analityka. To właśnie zdolność poprawnego przewidywania ruchów Apple jest ponoć największym atutem Minga Chi-Kuo z KGI Securities, który pokusił się o prognozę dotyczącą nadchodzącego debiutu następnej generacji smartfonów firmy.

Zdaniem wspomnianego analityka, cytowanego przez redakcję serwisu Business Insider amerykański gigant zamierza dokonać nieznacznej zmiany w dotychczasowym cyklu wydawniczym gadżetu. Według Chi-Kuo, nowy iPhone trafi na rynek nieco wcześniej niż się tego spodziewaliśmy, niedługo po swej premierze w sierpniu. Przywoływany specjalista nie ujawnił swych podejrzeń dotyczących przyczyn takowej decyzji Apple, ale podzielił się swą wiedzą na temat domniemanej liczby edycji oraz rozmiaru kolejnego iPhone’a.

Choć do premiery smartfona zostało jeszcze kilka dobrych miesięcy, Kuo już teraz podzielił się swym zdaniem na temat tego czego powinniśmy spodziewać się po nowej odsłonie flagowca Apple. Według analityka, gigant z Cupertino zafunduje nam drobną powtórkę z historii iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus, raz jeszcze wypuszczając dwie wersje gadżetu z ekranami o przekątnej 4,7 oraz 5,5 cali. W przeciwieństwie do ich bezpośrednich poprzedniczek, ich głównym atutem marketingowym będzie zaś technologia Force Touch.

I to chyba właśnie Force Touch zdaje się być najciekawszym elementem analizy Kuo dla swych klientów, do której dotarli informatorzy China Post. Gwoli przypomnienia, technologia ta zadebiutowała już na pokładzie Apple Watcha oraz najnowszego MacBooka i pozwala na rozpoznawanie stopnia nacisku na touchpad czy wyświetlacz. To już nie pierwsza wiadomość w tej sprawie, co podpowiada nam, że coś faktycznie może być na rzeczy.

Czegoś więcej o faktycznych możliwościach gadżetu dowiemy się – być może – już w sierpniu.

Źródło tekstu i grafiki: Gizmodo.com

podobne treści