news

Burmistrz Los Angeles przychylnie o tunelach The Boring Company

Elon Musk znany jest ze swoich ambitnych pomysłów. Oraz tego, że często udaje mu się je zrealizować. Jednym z najnowszych, jest system tuneli, który chciałby realizować za pomocą swojej nowej firmy o nazwie The Boring Company. A rozwiązaniem tym zainteresowane są władze Los Angeles.

Pod koniec kwietnia tego roku, Musk przedstawił własną koncepcję sieci komunikacyjnej składającej się z podziemnych tuneli, w której samochody poruszałyby się na elektrycznych platformach z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę. Pomysł ten ma nie tylko zrewolucjonizować transport miejski, jaki znamy dziś, ale mieć też zastosowanie na Marsie, ponieważ podziemne tunele to jeden z pomysłów na uniknięcie szkodliwego promieniowania na Czerwonej Planecie.

Zanim jednak Elon Musk będzie mógł myśleć o kopaniu tuneli na innych planetach, The Boring Company musi wyjść poza obszar parkingu przed SpaceX, pod którym testowany jest właśnie tunel demonstracyjny całego systemu. A do tego potrzebne są zgody władz Los Angeles.

Na szczęście te wydają się być zainteresowane pomysłem Muska. W wywiadzie, jakiego udzielił ostatnio burmistrz Los Angeles, Eric Garcetti, włodarz kalifornijskiego miasta ciepło wypowiadał się właśnie o systemie tuneli, nad którym pracuje nowa firma Muska. Burmistrz Los Angeles stwierdził nawet, że warto rozważyć, czy nie mógłby on połączyć centrum miasta z lotniskiem. Nie uszło to uwadze samego Muska, który podzielił się tym na Twitterze.

Niestety zapał burmistrza to jedno, przepisy drugie. Sam Musk wskazuje, że obecnie to właśnie przepisy nie nadążają za jego wyobraźnią i jeszcze trochę czasu upłynie, zanim system tuneli The Boring Company będzie gdziekolwiek dostępny publicznie.

podobne treści