internet

Burdż Chalifa w Google Street View

Szanse na to, że w najbliższym czasie wybierzecie się na wycieczkę do Dubaju są raczej znikome. Nie jest to oczywiście niemożliwe, ale mamy kryzys, a Zjednoczone Emiraty Arabskie nie są miejscem szczególnie znanym z tanich hosteli. Dla tych, którzy jednak chcieliby zobaczyć najwyższy budynek świata, Google przygotowało małą niespodziankę – Burdż Chalifa w Google Street View.

A ponieważ jest to wyjątkowa konstrukcja, Google postanowiło potraktować mapowanie tego budynku w wyjątkowy sposób i skorzystać z plecaków wyposażonych w kamery Street View. Dzięki temu możemy zobaczyć nie tylko ogrody, rozciągające się wokół wieżowca, ale także jego wnętrze.

Co prawda nie całe, ale podejrzewam, że spacer przez hektary pomieszczeń gospodarczych nikogo by nie interesował. Dlatego Google postanowiło wybrać najciekawsze miejsca, do których mają dostęp turyści, i udostępnić je w sieci. Pomimo tego, że większość pięter pominięto, prace nad sfotografowaniem wieżowca i tak trwały trzy dni.

Jest to pierwszy wieżowiec, za jaki zabrał się zespół Street View, nic dziwnego, że Google zaczęło od najwyższego budynku na świecie. Nawet na ekranie monitora widok ze 154 piętra Burdż Chalifa robi wrażenie.

Zdjęcie: Flickr/travelourplanet

podobne treści