designnewssztuka

BugPlug odłączy wtyczkę, gdy nie ma cię w pobliżu

Oszczędzanie prądu nigdy wcześniej nie było tak sympatyczne, uśmiechnięte i pełne wdzięku. A taki właśnie jest Bugplug, mały potworek, który odłączy od prądu wszystkie urządzenia elektroniczne, gdy nie ma cię w pokoju. Wszystkie. Bez względu na to, dlaczego wyszedłeś. Tak, pod tą uroczą maską kryje się czysta złośliwość.

Pewnie, że warto jest oszczędzać prąd. Nawet jeśli nie dba się o środowisko, to elektryczność jest po prostu droga. Ale wyobraź sobie, że ktoś wyłącza twój komputer, gdy tylko idziesz na spacer z psem czy pogadać przez telefon. Przecież trzeba wszystko pozapisywać, powyłączać programy, zamknąć system… To nie jest takie hop-siup. A ten wredny robal ze złośliwym uśmieszkiem po prostu wyciąga wtyczkę.

Bugplug Does Battle Against Vampire Draw

Na brzuchu paskudztwa umieszczony jest minutnik, na którym można ustawić, ile czasu robal będzie czekał, nim wykona wyrok na twojej wielogodzinnej pracy.

No dobrze, trzeba przyznać, że BugPlug może zrobić coś dobrego. Na przykład odłączając od prądu urządzenia w trybie czuwania, gdy w okolicy nie ma nikogo, kto mógłby z nich skorzystać. A wychodząc na spacer z psem można ustawić taki czas, żeby zdążyć wrócić, nim robal wyłączy komputer. Ale wystarczy, że pies ci ucieknie, popsuje się spłuczka w toalecie czy zdarzy się inna rzecz nie do przewidzenia, a komputer trafi szlag. Dlatego chyba wolę sam decydować, kiedy odłączyć prąd, a kiedy nie… [Kyle VanHemert/giz, Behance via Walyou]

podobne treści

  • Łukasz Dymek

    Dlatego można podłączyć pod to wszystko, oprócz komputera i lodówki:)

  • t

    kill it with fire