news

Bugatti Veyron Super Sport: Najszybszy seryjnie produkowany samochód świata

I stanie się… inżynierowie Bugatti żegnają w 2011 roku unikalny pojazd w jeszcze smaczniejszym wydaniu!

Panie i Panowie, oto nadchodzi: 1200 KM Bugatti Veyron Super Sport w limitowanej serii 30 sztuk.

Ten motoryzacyjny potwór, osiągający 431 km/h, ustanawiający nowy rekord świata dla seryjnie produkowanego samochodu, jest ukoronowaniem myśli technicznej składanej w Molsheim. Plan jest zacny – dobić do 425 km/h.Wymiana turbosprężarek na większe, potężniejsze intercoolery, poprawiony program elektronicznego sterownika silnika ECU (electronic control unit), nowe amortyzatory, które pozwalają zachować pojazdowi większą stabilność przy ogromnych prędkościach. Bugatti Veyron SS jest lepiej przyklejony czterema łapami przy przeciążeniach 1.4 G!

199 KM więcej od pierwszego modelu imponuje. Znany kierowca Henri Raphanel  spotkał się z kilkoma panami z Księgi Rekordów Guinnessa, by zmierzyć możliwości Super Sport-a na torze testowym Ehra-Lessien w Niemczech. Plan był zacny: przekroczyć 425 km/h, lecz nie dość, że został zrealizowany, to wyciśnięto z niego ponadprogramowe 6 km/h.

Na zakończenie, ta przyjemność będzie „tańsza” od bazowego modelu: 1.666,67 dolarów na konia mechanicznego kontra 1.698,30 w pierwszej edycji. Pożyjemy, pomarzymy…
[Jalopnik]

podobne treści

  • zal

    niema nic o apple?

    dziwne…

  • ewww

    zal? sie tylko tyle zali? wbijaj na android.com.pl tam sie onanizuja przy jednym i nikt nie urazi ich poczucia wartosci wsponajac a marce apple :) (no chyba ze wrzucaja na nia :D)