zdrowie

Brytyjskie miasto wprowadza nietypowy sposób walki z otyłością

Władze brytyjskiego miasta Stoke-on-Trent postanowiły w nietypowy sposób walczyć z epidemią otyłości – będą wysyłać do mieszkańców motywujące wiadomości tekstowe.

Na szczęście udział w programie, który kosztować będzie w sumie 10 tysięcy funtów, jest dobrowolny. Pięćset osób, które zgłoszą zapotrzebowanie na dodatkową motywację do walki z nadwagą, będzie mogło liczyć na to, że codziennie otrzymywać będzie esemesy z wiadomościami typu „może warto iść dzisiaj do sklepu na piechotę”, „jedz trochę mniejsze porcje” czy „jedz owoce i warzywa”. Co prawda potencjalni uczestnicy programu wiedzą raczej co robić, by pozbyć się zbędnych kilogramów, ale rada miejska ma nadzieję, że regularne przypominanie o tym oraz świadomość, że nie są osamotnieni w swoich wysiłkach, przyczynią się do sukcesu.

Miejscowe władze podkreślają także, że eksperymentalny program będzie także dużo tańszy niż bardziej inwazyjne metody leczenia otyłości, choć jego skuteczność zostanie oceniona dopiero po dziesięciu tygodniach od chwili, gdy zbierze się wymaga grupa.

Zdjęcie: BBC

podobne treści