newssmartfonytablety

Brytyjski sąd wbija jeszcze jedną szpilkę Apple

Trwa zamieszanie wokół dziwnych przeprosin Apple wobec Samsunga. Po tym jak gigant z Cupertino jawnie zakpił sobie z brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości i opublikował, a następnie poprawił (z przymusu) niestosowne przeprosiny, sąd uznał, że Apple powinno zrekompensować Samsungowi wszelkie koszty wynikające ze świeżo zakończonej rozprawy.

Wszystko to oczywiście przez mocno dziwaczną treść pierwotnych przeprosin Apple. Sąd uznał, że pierwsza z notek umieszczonych na oficjalnej stronie internetowej producenta najnowszego iPada Mini była fałszywa i myląca, a przez to niezgodna z jego prawomocnym wyrokiem. Trudno się z tym nie zgodzić. Gwoli przypomnienia – Cook i spółka uzupełnili wspomnianą notkę o treść odwrotnych (a więc zwycięskich dla Apple) wyroków innych sądów. Arogancja – najwyraźniej – nie popłaca.

Najnowsza decyzja oznacza ni mniej, ni więcej tyle, że Apple będzie musiało zwrócić Samsungowi wszystkie poniesione koszty sądowe. Co do jednego pensa. I choć w Wielkiej Brytanii zwycięzcy procesów i tak otrzymują zwyczajowy podobne rekompensaty, najnowszy wyrok ma być swego rodzaju dodatkowym napiętnowaniem karygodnych (przynajmniej zdaniem sądu) poczynań giganta z Cupertino. Bez względu na to, czy zgadzamy się z jego treścią – miejmy nadzieję, że na tym cała sprawa nareszcie się zakończy.

[Groklaw via The Verge]

podobne treści