film

Bruckheimer o Piratach, Top Gun i Gliniarzu z Beverly Hills

Jerry Bruckheimer był gościem Bloomberga, gdzie wypytany został na temat trzech projektów, które są w przygotowaniu, czyli sequele Gliniarza z Beverly Hills, Top Gun oraz Piraci z Karaibów 5. Co producent tych filmów miał do powiedzenia?

Na początku wypowiedział się na temat kolejnego filmu, którego centralną rolę zajmował Axel Foley, grany przez Eddiego Murphy’ego:

Jesteśmy w trakcie kończenia scenariusza. Paramount jest bardzo podekscytowane tworzeniem tego filmu, tak samo Eddie oraz Brett Ratner [reżyser Beverly Hills Cop IV], więc wydaje mi się, że zbliżamy się do końca. Jeśli się uda, zaczniemy pod koniec wiosny, na początku jesieni i zaczniemy kręcić. Postać grana przez Eddiego powróci do Detroit – będzie w Beverly Hills i zabierzemy go do Detroit. Tak więc będziemy mieli trochę śmiechu z nim, jest podekscytowany.

Jeśli chodzi o długo przygotowywany sequel Top Gun, Bruckheimer miał do powiedzenia parę słów:

Wiecie, technologia się zmieniła od czasu stworzenia „jedynki”, więc myślę, że wykorzystamy to, jak teraz wygląda świat, z dronami, które odgrywają centralną rolę w konfliktach, ale czy piloci są zbędni? Czy Ci odrzutowi dżokeje wyginęli? Nie, nie sądzę, wydaje mi się raczej, że będą z nami jeszcze przez jakiś czas. Wciąż trzeba podejmować szybkie decyzje i piloci, którzy potrafią je podejmować są ważni. Postaramy się podkreślić wartość i jednych, i drugich.

Na koniec nie obyło się bez wzmianki na temat Piratów z Karaibów 5, przy okazji czego został spytany o powrót Keitha Richardsa, który grał filmowego ojca Jacka Sparrowa:

Pracujemy nad tym filmem i to przynosi efekty, projekt rusza do przodu. Johnny [Depp, odtwórca roli Jacka Sparrowa] jest podekscytowany, podobnie Disney i my także, więc, miejmy nadzieję, uda się ruszyć z produkcją jeszcze tej jesieni lub pod koniec roku. Jeśli wszystko się uda zorganizować tak, jak chcemy. Mam także nadzieję, że Keith Richards wróci, bardzo chcielibyśmy go mieć w ekipie.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści