ciekawostkinewssmartfony

Brak skanera linii papilarnych w Nexusie 6 to zasługa… Apple

 Były szef Motoroli, Dennis Woodside, ujawnił, że to właśnie jej dzieło miało zapoczątkować bum na czytniki linii papilarnych w smartfonach. Obecny dyrektor operacyjny Dropboxa zdradził w rozmowie z „The Telegraph”, że jego ówczesna firma była zainteresowana tym modułem w kontekście Nexusa 6, ale porzuciła ten pomysł po tym, gdy prawa do technologii znalazły się w rękach Apple.

Gwoli przypomnienia, w 2011 roku Motorola wprowadziła na rynek swój pierwszy gadżetem z czytnikiem odcisków palców, smartfon Atrix 4G, stając się pionierem w dziedzinie umieszczania takowych akcesoriów w produkcie o profilu komercyjnym. Twórcą modułu była amerykański producent AuthenTec, która miała być odpowiedzialna za stworzenie nowego czytnika dla następnego Nexusa Google. Według relacji Woddside’a, plany Motoroli pokrzyżowało wówczas Apple, które rok później nabyło prawa do technologii za 356 milionów dolarów. Zdaniem dyrektora Dropboxa, żadna z alternatyw nie spełniała kryteriów jakościowych określonych przez inżynierów firmy i w efekcie została ona zmuszona do rezygnacji z pomysłu wykorzystania modułu.

(…) miał to być czytnik odcisków palców, ale Apple kupiło najlepszego dostawcę. Drugi z ewentualnych producentów był jedyną z pozostałych opcji, ale zwyczajnie nie dysponował wystarczająco dobry skanerem.

Decyzja o odrzuceniu zamienników okazała się być najlepszą z możliwych. Czytnik Nexusa 6 nie różniłby się wówczas niczym od akcesoriów Samsunga GS5 i HTC One Max, które nie dorastają do pięt modułom umieszczonym w najnowszych iPhone’ach. Nie dalej jak tydzień temu informowaliśmy, że koreański gigant planuje rychłą wymianą technologii, która ma wreszcie przybliżyć go do produktu Apple. Wszystko wskazuje na to, że podobny los czeka też smartfony Google, mające zbawić nas od możliwej tandety. I bardzo dobrze, bo choć skanery tego typu bywają użyteczne, są niezwykle irytujące, gdy nie działają po prostu bezbłędnie.

Źródło informacji i zdjęcia: Gizmodo.com

podobne treści