filmnews

Bourne 5 dostaje datę premiery

W kwietniu Universal ogłosiło, że pojawi się kolejny film z serii thrillerów akcji o przygodach Bourne’a, a teraz wiemy już, kiedy będzie to miało miejsce. Bourne 5 pojawi się w kinach 14 kwietnia 2015 roku.

Wiadomo, że Jeremy Renner powróci jako Aaron Cross, nie wiadomo jednak, czy Rachel Weisz ponownie wcieli się w rolę z Dziedzictwa Bourne’a. Universal Pictures poinformowało za to, że film będzie reżyserować Justin Lin, znany z serii Szybcy i Wściekli, zamiast Tony’ego Gilroy’a, odpowiedzialnego za poprzednie części.

Pojawiają się również informacje, jakoby Matt Damon miał powrócić w szóstym filmie, jednak na razie pozostaje nam czekać do kwietnia na piątą część. Scenariusz do filmu pisze Anthony Peckham (Sherlock Holmes, Invictus) na podstawie postaci stworzonych przez Roberta Ludluma. Producentami piątej odsłony serii są Justin Lin (Szybcy i wściekli 6, Szybcy i wściekli 5), Frank Marshal (Szósty zmysł, Dziedzictwo Bourne’a), Ben Smith (Dziedzictwo Bourne’a) i Jeffrey M. Weiner (Ultimatum Bourne’a, Dziedzictwo Bourne’a). Więcej informacji kadrowych na razie Universal Pictures nie podało.

Cieszycie się, że seria, mimo braku Matta Damona, nadal żyje i nie wygląda na to, by miała się szybko zakończyć?

podobne treści