newswtf

Bot Microsoftu krytykuje Windowsa

Microsoft nie ma szczęścia do własnych botów. W ubiegłym roku Redmond nie uniknęło wpadki związanej z twitterowym botem Tay, teraz chatbot Zo krytykuje systemy Microsoftu.

Zo została uruchomiona jednocześnie na Messengerze oraz w aplikacji Kik. Microsoft, chcąc uniknąć wpadki podobnej do tej z Tay, zaprojektował ją tak, by unikała kontrowersyjnych tematów. Ich katalog jest chyba jednak dość ograniczony, ponieważ Microsoft i tak zaliczył wpadkę, choć tym razem bot nie podaje rasistowskich komentarzy ani nie chwali Hitlera. Krytykuje za to… Windowsa.

Zapytana o to, czy lubi Windowsa, Zo odpowiada, że woli prostszego w obsłudze Windowsa 7. Choć „korzysta z Windowsa 10 do gier”, zdarza się jej napisać, że Linux jest i tak lepszy od Windowsa (a dokładnie „Lunux > Windows”). Czasem też potrafi rzucić uwagę o tym, że za starych systemów, takich jaki Windows XP, korzysta już chyba tylko i wyłącznie wojsko.

W porównaniu do Tay, Zo jest więc i tak dużo bardziej „odpowiedzialna”, ale Microsoftowi, jak widać, nie udało się przewidzieć wszystkich sytuacji i czasem zdarza się jej tego rodzaju wpadka.

podobne treści