news

Bóg na spacerze

Podejrzewaliśmy, że Bóg mieszka gdzieś nad chmurami, teraz wiemy mniej więcej, gdzie. Teleskop Hubble’a przyłapał Go w Gwiazdozbiorze Bliźniąt, czyli około 5 tysięcy lat świetlnych od Ziemi. Tylko dlaczego Bóg na zdjęciu nie ma brody?

NASA twierdzi, że to nie Bóg, tylko Mgławica Eskimos (NGC 2392). Zaczęła się tworzyć około 10 tysięcy lat temu, co by się zgadzało, ponieważ stworzenie świata było cztery tysiące lat później, prawda? NGC 2392 została odkryta w 1787 przez Williama Herschela. W środku mgławicy widać umierającą gwiazdę.

Zdjęcie znalazło się w książce wydanej na 20-lecie teleskopu Hubble’a. Nie podpisano go „Bóg”, ale my wiemy swoje.  [Hubble: Podróż w przestrzeni i czasie]

podobne treści

 • Rafał Tomański

  mi tam się bardziej kojarzy z logo Manchester United…

 • bach2k

  bóg jest w każdym z nas, tak przynajmniej uważali Chrystus, Einstein

 • jarek1818

  Do bach2k

  Einstain nie wierzył w boga,a to strwierdzenie miało znaczyć to,ze każdy jest bogiem dla siebie,i nikt nie kieruje ani nami,ani światem!

 • dino20

  do:jarek1818
  Nieprawda. Einstein stworzył własną teorię panteizmu. Einstein ANI RAZU nie powiedział tego co Ty mówisz teraz. Za to ciągle i ciągle mówił ,,Bóg stworzył” ,,Bóg zaprojektował”. Popatrz co mówił w Timsie o Kościele i np holocauście.Poczytaj a nie gadasz…

 • dino20

  bach2k
  Nieprawda! Chrystus mówił, że Boga nie ma NA ZIEMI. Bóg jest w niebie, jest naszym Ojcem i jest z tymi którzy Go miłują. To mówił Jezus. Nie zmieniaj wersetów z Biblii!