biznesnews

Bob Mansfield poprowadzi zespół Apple Car

Plotki o tym, że Apple pracuje nad własnym samochodem krążą już od dłuższego czasu. Na razie nie wiadomo na jego temat wiele, no, może poza tym, że ma być elektryczny i raczej nie pojawi przed rokiem 2021. WSJ donosi jednak, że Apple chce trochę przyspieszyć prace nad własnym samochodem. Sposobem na to ma być powrót Boba Mansfielda.

Bob Mansfield jest doświadczonym inżynierem, który pracował w Apple przez wiele lat, między innymi jako szef działu sprzętowego, czy wiceprezes do spraw technologii. Jednak w roku 2012 przeszedł na emeryturę, choć czasem pojawiał w Cupertino jako doradca, lub tymczasowy szef zagrożonych projektów – tak było w przypadku map Apple, które musiał postawić na nogi po pierwszych porażkach. Stał się więc dla Tima Cooka swego rodzaju „człowiekiem do zadań specjalnych”. I wszystko wskazuje na to, że Apple po raz kolejny go potrzebuje.

Jak donosi WSJ, to właśnie on ma od teraz kierować projektem budowy elektrycznego samochodu Apple. Podobno Tim Cook oddał w jego ręce dowodzenie nad Project Titan, a wszyscy pracownicy powiązani z tym projektem budowy elektrycznego samochodu mają teraz składać raporty Mansfieldowi.

Czy powrót Mansfielda rzeczywiście przełoży się na przyspieszenie prac nad samochodem Apple? Czas pokaże. Były wiceprezes do spraw technologii Apple może pochwalić się wieloma udanymi projektami (na przykład w dużej mierze to właśnie on stał za sukcesem MacBooków Air czy iPadów), ale jednak były to zupełnie inne wyzwania niż budowa samochodu.

podobne treści