samochody

BMW finalizuje prace nad bezprzewodowymi ładowarkami dla samochodów

Jednym z ważniejszych problemów, które wiążą się z elektrycznymi samochodami, jest kwestia ich ładowania. Istnieje co prawda kilka standardów ładowarek, ale każdy z nich wymaga, no cóż… Podpięcia samochodu do ładowania. BMW chciałoby jednak wyeliminować tę niedogodność.

Dlatego zamierza sprzedawać bezprzewodowe ładowarki do samochodów elektrycznych. A konkretnie do swojej hybrydy BMW 530e, ale firma podjęła już pewne kroki zmierzające do tego, by to rozwiązanie było wykorzystywane szerzej. Z tego powodu firma nawiązała współpracę z Daimlerem, którego Mercedes S560e ma do końca tego roku otrzymać wsparcie właśnie dla bezprzewodowego ładowania systemem BMW. System bezprzewodowego ładowania autorstwa BMW ma pozwolić na naładowanie akumulatorów 530e do pełna w ciągu około trzech i pół godziny. Wystarczy zaparkować samochód nad ładowarką.

Bawarska firma nad bezprzewodowymi ładowarkami do samochodów elektrycznych pracuje już od 2014 roku. Produkcja takich ładowarek ładowarek ma rozpocząć się w lipcu, a do pierwszych klientów trafić mogą już pod koniec lata.

Na naszym kontynencie będą dostępne w leasingu. W ramach programu pilotażowego bezprzewodowe ładowarki do samochodów elektrycznych pojawić mają się też w Kalifornii. Dokładna cena nie jest na razie znana.

podobne treści