biznesnewswynalazki

Bloomberg: Zwijany telewizor LG trafi do sprzedaży w przyszłym roku

W styczniu tego roku, podczas targów CES, firma LG zaprezentowała bardzo interesujący telewizor OLED, którego elastyczny ekran zwijał się do czegoś, co przypominało swoim wyglądem szeroki głośnik. Teraz Bloomberg donosi, że urządzenie to trafi do sprzedaży.

Dokładna data rozpoczęcia sprzedaży zwijanego telewizora nie jest znana, a LG odmówiło komentarza w tej sprawie, ale według informacji amerykańskiej agencji ma to nastąpić już w przyszłym roku.

Jednocześnie anonimowe źródła agencji w LG twierdzą, że firma nie zamierza włączać się w wyścig o składane smartphone’y, ponieważ według jej wewnętrznych wyliczeń takie urządzenie, biorąc pod uwagę koszty produkcji małego, składanego ekranu, i generalnie poziom komplikacji wszystkich podzespołów z tym związanych, najprawdopodobniej nie będzie przynosiło producentom zysków.

Zamiast tego koreańska firma zamierza w najbliższym czasie mocniej zaakcentować swoją obecność na rynku elektroniki użytkowej, takiej jak telewizory OLED, oraz skupić się na rozwoju technologii 5G.

Przypomnijmy, że zwijany telewizor, jaki LG zaprezentowało w styczniu tego roku, miał 65 cali przekątnej i mógł zwinąć się w całości do swojej podstawy, bądź zwinąć się w taki sposób, by pozostawić widoczny fragment ekranu, który działał wtedy trochę jak pasek powiadomień, wyświetlający aktualny czas, datę czy informacje pogodowe. Można zakładać, że kiedy urządzenie wejdzie na rynek będzie też wyposażone we wszystkie opcje dostępne dla współczesnych smart tv. Niestety na razie nic nie wiadomo na temat możliwej daty premiery ani ceny urządzenia.

Zdjęcia: LG

podobne treści