newssmartfony

Bloomberg: we wrześniu premiera nowych, większych wersji iPhone’a

Sezon na medialne spekulacje wokół nowych iPhone’ów możemy oficjalnie uznać za rozpoczęty. Zgodnie z informacjami opublikowanymi dziś serwis Bloomberg, gigant z Cupertino wyznaczył już wstępną datę premiery oraz rozpoczęcia masowej produkcji kolejnych, większych rozmiarowo wariantów swego flagowego smartfona. Według dziennikarzy portalu, pierwsze 4,7 oraz 5,5-calowe słuchawki Apple trafią do sklepów już we wrześniu.

Mimo, że doniesienia Bloomberga przez jakiś czas z pewnością nie doczekają się realnej weryfikacji, warto zaznaczyć, że pokrywają się niemal w stu procentach ze znakomitą większością informacji publikowanych w ostatnich tygodniach na łamach rozmaitych mediów branżowych. Podobnie jak w ich wypadku, tak i teraz źródła plotki są przekonane o tym, że nowe iPhone’y przebiją rozmiarowo swych poprzedników i że trafią na rynek już za nieco ponad dwa miesiące. Biorąc pod uwagę zwyczajową regularność Apple, wydaje nam się to całkiem prawdopodobne.

Jednym z ciekawszych elementów publikacji Bloomberga jest z pewnością wzmianka o kształcie smartfonów, które mają być „bardziej zaokrąglone i cieńsze” od swych znakomicie sprzedających się poprzedników. Według źródeł serwisu, pewnych kłopotów gigantowi z Cupertino może jednak przysporzyć większy, aż 5,5-calowy wariant kolejnego iPhone’a. Zdaniem informatorów Bloomberga proces produkcyjny tej wersji urządzenia jest nieco bardziej skomplikowany niż w wypadku jego mniejszego, 4,7-calowego kuzyna, co skutkuje dość znaczącym obniżeniem jego ogólnej wydajności. Problem ten ma rzekomo wciąż uniemożliwiać Apple rozpoczęcie masowej produkcji smartfona.

Oczywiście to wciąż tylko i wyłącznie plotki, do których należy podejść z odrobiną dystansu, ale… coraz więcej zdaje się wskazywać na, że doniesienia o wrześniowej premiera nowych, większych rozmiarowo iPhone’ów faktycznie znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Źródło informacji i grafiki: Gizmodo.com

podobne treści