krótka piłkanewssprzęt

Bloomberg: Sony pracuje nad własnym smartwatchem z e-papieru

Japońska firma ma własny pomysł na wypełnienie luki na rynku szeroko pojętej biżuterii elektronicznej. Jak informuje Bloomberg, popularny producent jest coraz bliższy ukończenia prac nad swym pierwszym smartwatchem z wyświetlaczem i paskiem z elektronicznego papieru.

Zdaniem agencji, projektanci Sony otrzymali zadanie stworzenia eleganckiego zegarka o ponadprzeciętnym czasie działania na baterii, który zagwarantuje mu przewagę nad wieloma współczesnymi gadżetami tego typu. Urządzenie ma zostać wyposażone w podzespoły o dość przeciętnej wydajności oraz energooszczędny ekran składający się z dość klasycznej tarczy i opaski wykonanych z e-papieru. Źródła Bloomberga nie wiedzą czy zestaw ten będzie w stanie wyświetlać obraz w kolorze i czy gadżet otrzyma garść czujników obecnych w specyfikacji topowych smartwatchów konkurencji.

Co ciekawe, jak twierdzi agencja, zegarek będzie pierwszym urządzeniem opracowanym przez dywizję ds. innowacji w Sony, które ostatecznie zostanie wprowadzone na rynek. Zadaniem tej grupy, utworzonej przez samego CEO japońskiej firmy, Kaza Hiraiego, ma być stworzenie nowego, rewolucyjnego produktu, który powtórzy sukces jej starszych projektów w rodzaju Walkmana czy PlayStation. Jak na razie nie udało jej się osiągnąć właściwie niczego.

Według Bloomberga, e-papierowy smartwatch Sony powinien trafić na rynek już w przyszłym roku. Czy tak też będzie w rzeczywistości – tego zwyczajnie nie wiemy i jak uczy historia, lepiej traktować te zapowiedzi z odpowiednim dystansem. Niemniej, wydaje się, że zegarek tego typu mógłby stanowić całkiem niezłą alternatywę dla przedstawicieli obecnej generacji tych gadżetów, zmuszających nas do ciągłego doładowywania baterii. Nawet jeśli wydłużony czas pracy wymagałby ofiary w postaci jakości obrazu czy ogólnej wydajności sprzętu, nie byłby to chyba nazbyt duży problem.

A wy? Bylibyście zainteresowani kupnem słabszego smartwatcha z e-papieru?

Źródło: Bloomberg via Gizmodo.com

podobne treści