newssmartfony

Bloomberg: Samsung przygotowuje się do przyszłorocznej premiery urządzeń z elastycznymi ekranami

O pomyśle stworzenia elastycznych smartphone’ów słyszymy już od dawna, ale na razie nie został on zrealizowany. Wygląda jednak na to, że już w przyszłym roku Samsung może rzeczywiście zrealizować tę wizję.

Przynajmniej jeśli wierzyć doniesieniom, na których opiera się Bloomberg. Według anonimowych źródeł agencji, Samsung przygotowuje co najmniej dwa modele, które rzeczywiście mają wykorzystywać możliwości elastycznych wyświetlaczy. Mogą one zostać zaprezentowane już w lutym na przyszłorocznych targach Mobile World Congress i trafić do sprzedaży niedługo po nich.

Według tych doniesień jedno z urządzeń ma mieć ekran, który składać się będzie na pół, przez co będzie ono mogło funkcjonować zarówno jako telefon jak i ośmiocalowy tablet, drugie ma mieć rozwijany ekran.

Jak nietrudno się domyślić, jedną z największych przeszkód w projektowaniu elastycznych urządzeń jest technologia produkcji wyświetlaczy. W nowych wyświetlaczach opracowanych przez Koreańczyków szkło ma być zastąpione przez materiał charakteryzujący się dużą elastycznością i wytrzymałością na wielokrotne wygięcia w tym samym miejscu. Prototyp podobnego rozwiązania został zaprezentowany przez Samsunga dwa tygodnie temu.

Smartphone’y z elastycznymi ekranami mają należeć do nowej linii produktów koreańskiej firmy i nie mają, przynajmniej na początku, zastąpić głównej serii S. Smasung oficjalnie nie potwierdził tych doniesień, ale biorąc pod uwagę, że firma chwali się prototypami właśnie takich rozwiązań, wydają się one być prawdopodobne.

Zdjęcie: Flickr/krrisd

podobne treści