krótka piłkanewstablety

Bloomberg: nowy iPad także w wersji ze złotą obudową

Serwis Bloomberg informuje, że tradycyjne wzmocnienie parametrów sprzętowych nie będzie jedynym elementem planowanego odświeżenia flagowego tabletu Apple. Zgodnie z doniesieniami „zaufanych” źródeł agencji, do standardowych – szarego i srebrnego – dołączy niebawem kolejny, złoty wariant koloru obudowy nowej edycji iPada.

Nie da się ukryć, że jedną z cech wyróżniających od lat tzw. ekosystem Apple jest jego ewidentna spójność, objawiająca się w zbliżonym wyglądzie gadżetów sygnowanych logiem tej firmy. Niedawne wprowadzenie na rynek burzącej harmonię, złotej wersji iPhone’a można więc było zinterpretować jako zwiastun nadchodzącej premiery pokrewnego wariantu iPada. Według informatorów Bloomberga przewidywania te niebawem znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, a złoty tablet Apple zostanie oficjalnie zaprezentowany światu już w trakcie zaplanowanej na 21 października specjalnej konferencji giganta.

Przy okazji doniesień na temat kolorów obudowy gadżetu, źródła agencji raz jeszcze potwierdziły jego sierpniowe doniesienia na temat nadchodzącej premiery jego nowego, 12,9-calowego wariantu. Zgodnie z informacjami Bloomberga, powołującego się na relacje osób „dysponujących odpowiednią wiedzą w temacie”, firma kontynuuje prace nad dużą wersją iPada, która ma trafić do sprzedaży w nieznanym okresie 2015 roku. Według analizy Amita Daryananiego RBC Capital Markets urządzenie to będzie dedykowane nowym grupom konsumentów, w tym przede wszystkim klientom biznesowym, którzy mają przyczynić się do poprawy wyników sprzedaży notowanych przez ogół gadżetów firmy.

Biorąc pod uwagę rzekomą datę planowanej prezentacji tabletu – sytuacja powinna się wyjaśnić już w ciągu kilkunastu najbliższych dni. Czekamy.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści