biznes

Blizzard ma nowego szefa

Mike Morhaime, jeden z założycieli i wieloletni szef studia, odchodzi. Zastąpi go J. Allen Brack, który przez lata pracował przy World of Warcraft.

Mike Morhaime, jeden ze współzałożycieli legendarnego studia, po 27 latach piastowania stanowiska prezesa, postanowił odejść z Blizzarda. Zastąpi go J. Allen Brack, dotychczasowy producent wykonawczy World of Warcraft.

W opublikowanym przez firmę oświadczeniu Morhaime nie podał przyczyny swojego odejścia, ale można przypuszczać, że po prawie trzech dekadach nawet bycie szefem Blizzardu może już nie cieszyć tak jak kiedyś. Były już prezes podziękował społeczności za lata wsparcia i przedstawił swojego następcę oraz poinformował, że pozostanie doradcą firmy.

J. Allen Brack w Blizzardzie pracuje od dwunastu lat i do tej pory był producentem wykonawczym World of Warcraft. Dziękując za zaufanie, zapowiedział, że najważniejsze, czyli skupienie się na wysokiej jakości produktach, nie zmieni się pod jego kierownictwem. Przy okazji ujawnił też, że obecnie Blizzard pracuje „nad większą liczbą gier niż kiedykolwiek w historii”.

Nadzorować prace nad nimi ma Allen Adham, kolejny ze współzałożycieli firmy, który dołączy do zespołu kierowniczego. Natomiast Ray Gresko, weteran studia, który pomagał w pracach nad Overwatch i Diablo III, zostanie nowym dyrektorem do spraw rozwoju firmy.

Ilustracja: Flickr/aftershow

podobne treści