newssmartfony

Blaupunkt FXS-01: telefon wielkości karty kredytowej

Dawno, dawno temu telefony komórkowe przypominały sporej wielkości cegły. Dziś bez problemu mieszczą się w kieszeni. A w przypadku Blaupunkt FXS-01, nawet w portfelu.

Blaupunkt wprowadza do sprzedaży telefon o wymiarach karty kredytowej. No, jest od niej trochę grubszy, ponieważ ma „całe” 6 milimetrów grubości, ale poza tym wszystko się zgadza. Chociaż model FXS-01 przypomina bardziej kalkulator, z powodzeniem spełnia wszelkie, podstawowe funkcje telefonu. A w czasach błyszczących smartphone’ów niewątpliwie wyróżnia się wśród konkurencji.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że urządzenie ma 85.9 na 47.9 na 6 milimetrów, producentowi udało się zmieścić całkiem dużo podzespołów. Nie ma co prawda aparatu, ale za to ma gniazdo mimi-jack, wyświetlacz OLED 240 na 320 pikseli, moduł Bluetooth, radio FM, złącze na kartę SIM oraz slot na kartę microSD do 8 GB, na której można zapisać na przykład nagrania wykonane wbudowanym dyktafonem.

Jak zapewnia producent, bateria telefonu ma pozwolić na cały dzień pracy, a urządzenie dostępne jest w trzech opcjach kolorystycznych: białej, złotej oraz czarnej.

Ilustracja: Blaupunkt/informacja prasowa

podobne treści