biznesnews

BlackBerry wycofuje się z produkcji smartphone’ów

Nie jest tajemnicą, że BlackBerry od dłuższego czasu boryka się ze sporymi problemami. Na tyle poważne, że kanadyjska firma odeszła w swoich dwóch ostatnich urządzeniach od własnego systemu na rzecz Androida. Tylko, że nikt raczej nie spodziewał się, że będą to dosłownie dwa ostatnie urządzenia wyprodukowane przez BlackBerry.

Kanadyjska firma ogłosiła właśnie, że definitywnie wycofuje się z produkcji własnych smartphone’ów. Odtąd wszystkie urządzenia z logiem BlackBerry na obudowie produkowane będą przez zewnętrzne firmy, które będą mogły wykupić licencję na korzystanie z niego w tym zakresie. Samo BlackBerry będzie się od teraz zajmowało jedynie tworzeniem oprogramowania. Będzie ono preinstalowane na urządzeniach sprzedawanych pod marką BlackBerry, ale inni użytkownicy także będą mogli pobrać je na swoje urządzenia z Androidem.

BlackBerry już zaczęło oferować swoje oprogramowanie – na początku sierpnia w Google Play pojawił się pakiet aplikacji tej firmy o nazwie BlackBerry Hub+,  z których można korzystać za miesięczną opłatą wynoszącą niecałego dolara.

Czy całkowita zmiana strategii uratuje kanadyjską firmę przed ostatecznym upadkiem? Trudno powiedzieć. Ale przynajmniej kierownictwo BlackBerry zdaje się w to wierzyć.

podobne treści