krótka piłkaportale społecznościowesmartfony

BlackBerry pracuje nad własną wersją wirtualnego asystenta


Wygląda na to, że Microsoft nie jest jedyną firmą, która w pocie czoła przygotowuje własną wersję wirtualnego asystenta dedykowanego swemu flagowemu OS-owi dla urządzeń mobilnych. Jak informuje portal N4BB.com, prace nad autorskim wariantem tego typu usługi rozpoczęło także zmagające się z wielorakimi problemami, kanadyjskie Blackberry.

Zgodnie z doniesieniami redakcji serwisu, plany firmy wyszły na jaw za sprawą wycieku „builda” oprogramowania smartfonów BB w wersji oznaczonej numerem 10.3.0.140. Umieszczona w nim aplikacja nosi na razie mało kreatywną nazwę „Inteligentny asystent” i jak poniekąd możecie zobaczyć na filmiku poniżej, póki co daleko jej do stanu pełnego ukończenia oraz idącej za nim funkcjonalności. Właśnie z tego powodu, na razie trudno powiedzieć jak może prezentować się jej ostateczny wygląd – zarówno złożoność, jak i poszczególne funkcje usługi pozostaną przez jakiś czas w sferze czystych, zapewne średnio dokładnych spekulacji.

Tak czy inaczej, wydaje się, że w dobie podobnych serwisów w rodzaju Siri, Google Now i coraz słynniejszej Cortany, wprowadzenie tego typu aplikacji raczej nie zaszkodziłoby starszym oraz nowszym urządzeniom BlackBerry. Wypadałoby chyba tylko zastanowić się nad nieco bardziej wyjściową nazwą ;)

Poniżej krótki przegląd wspomnianej wersji OS-u autorstwa N4BB.com

Źródło: N4BB.com via Engadget.com

podobne treści