smartfony

BlackBerry pracuje nad następcą Z10

Zgodnie z informacjami do jakich dotarł portal CNET BlackBerry szykuje już następcę modelu Z10. A10, bo tak nazywać ma się urządzenie, trafi do pierwszych klientów pod koniec roku.

W ofercie BlackBerry A10 ma zająć najwyższą pozycję, przesuwając jednocześnie Z10 i Q10 w stronę urządzeń ze średniej półki. Wraz z nowym modelem dawne RIM po raz kolejny odejdzie od tradycyjnych telefonów z fizyczną klawiatura na rzecz ekranu dotykowego. Kanadyjska firma ma wobec nadchodzącego modelu bardzo duże oczekiwania  – A10 ma konkurować bezpośrednio z takimi urządzeniami jak iPhone 5 czy Samsung  Galaxy S4. W końcu jeśli równać, to równać do najlepszych.

Choć nie wiadomo na razie jak urządzenie będzie wyglądało, ani tym bardziej nie wiadomo nic na temat jego specyfikacji, już teraz amerykański operator Sprint Nextel ogłosił, że w listopadzie tego roku będzie sprzedawać BlackBerry A10. Podobno ktoś odpowiedzialny za dobór urządzeń oferowanych przez tego operatora doszedł do wniosku, że zamiast oferować klientom aktualny model Z10, lepiej poczekać kilka miesięcy i zacząć sprzedawać A10.

Choć nie wiadomo czy samo BlackBerry uznałoby to za plus czy nie. Co prawda w różnych miejscach na świecie obecna generacja kanadyjskich urządzeń radzi sobie dobrze (np. w Kanadzie i we Wielkiej Brytanii odpowiednio Z10 i Q10 pobiły podobno wszystkie rekordy sprzedaży), ale trudno zweryfikować sprawdzić te doniesienia ponieważ firma nie pochwaliła się do tej pory twardymi danymi na temat sprzedaży.

Zdjęcie: Flickr/SimonQ

podobne treści