krótka piłkanewssmartfony

BlackBerry: możemy wycofać się z rynku smartfonów Update: szef BlackBerry prostuje doniesienia Reutersa

CEO BlackBerry, John Chen, nie stroni od nader jasnych deklaracji. Obecny szef kanadyjskiej firmy już dawno temu ujawnił, że głównym celem jego pracy jest sprawienie, by ta znów zaczęła przynosić zyski, a dziś przyznał, że nie cofnie się nawet przed opuszczeniem rynku smartfonów.

Zgodnie ze słowami szefa BB, który agencji Bloomberg i Reuters, kierownictwo firmy nie chce, by jej kondycja finansowa była w tak dużym stopniu zależna od popularności słuchawek z jej stajni i jeśli zajdzie taka potrzeba – jest gotowe podjąć decyzję o wycofaniu się z tego sektora rynku urządzeń mobilnych. Według CEO BlackBerry, w zamian dawny gigant zamierza skoncentrować się na generowaniu dochodów pochodzących ze sprzedaży oprogramowania, ofert biznesowych oraz ekspansji platformy QNX.

Choć powyższa deklaracja Chena może pozornie wydawać się nieco dramatyczna, CEO BlackBerry uważa tego rodzaju posunięcie za absolutną ostateczność. Szef kanadyjskiej firmy głęboko wierzy, że ta może znów zarabiać duże pieniądze na swych flagowych smartfonach, wprowadzając na rynek przynajmniej 10 milionów egzemplarzy słuchawek rocznie. By tak się faktyczna stało, BB zamierza – przynajmniej częściowo – powrócić do urządzeń, które stanowiły o jej sile w przeszłości, czyli telefonów z fizycznymi klawiaturami QWERTY.

Pytanie czy ich sprzedaż osiągnie pułap, który zadowoli kierownictwo BlackBerry.

Update:

Wygląda na to, że Reuters nie był wystarczająco precyzyjny w swoich doniesieniach o słowach szefa BlackBerry.

Za BBnews.pl:

 W oficjalnym komunikacie CEO BlackBerry, John Chen, zapewnia, że nie planuje w najbliższym czasie ani porzucenia rynku smartfonów ani też sprzedaży działu zajmującego się ich produkcją.

Wiem, że nadal kochacie smartfony BlackBerry. Również je kocham i wiem, że stworzyły one podstawy naszej firmy. Naszym celem jest odnalezienie sposobu, który sprawi, że ten biznes będzie dla nas nadal opłacalny.

Chen w dalszej części listu otwartego informuje, że BlackBerry nie jest już firmą skupiającą się wyłącznie na smartfonach. W ofercie znajdują się kompletne rozwiązania, w których smartfony odrywają niezwykle istotną rolę.

Bądźcie pewni, zamierzamy dalej walczyć. Nie poddaliśmy się i nie opuszczamy rynku smartfonów.

Źródło tekstu i grafiki: Engadget.com / Źródło update’u: BBnews.pl

podobne treści