newssmartfony

BK: we wrześniu premiera okularów „Gear Glass” Samsunga

Mimo, że ze względu na rozmaite ograniczenia okulary Google wciąż nie zawojowały szeroko pojętego rynku urządzeń mobilnych, już teraz mamy do czynienia z coraz częstszymi pogłoskami o zbliżającej się premierze bardzo podobnych gadżetów konkurencji. Znany, koreański dziennik Business Korea poinformował, że bliski ukończenia prac nad własnymi brylami tego typu jest choćby Samsung, który zamierza oficjalnie pokazać je światu już we wrześniu tego roku.

Zgodnie z informacjami przekazanymi dziennikarzom przez anonimowe źródła serwisu, nowe cacko Samsunga otrzyma nazwę Gear Glass i podobnie jak większość najnowszych urządzeń z tej serii będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen. Według redakcji dziennika, rzekoma premiera okularów nastąpi w trakcie nadchodzących targów IFA i będzie – przynajmniej do pewnego stopnia – połączona z debiutem nowego smartfona Galaxy Note 4.

Naszym pierwszym krokiem było wypuszczenie na rynek gamy smartwatchy. Następnym – zabezpieczenie znaczącej liczby technologii i patentów związanych z gadżetem typu „smart glass”. (…) Jako że zegarki z serii Galaxy Gear zadebiutowały oficjalnie we wrześniu zeszłego roku, okulary Gear Glass zostaną pokazane światu we wrześniu 2014.

W ich wyposażeniu znajduje się zarówno wbudowana słuchawka, jak i obowiązkowo obecny wyświetlacz, tak by ludzie mogli np. słuchać muzyki przy jednoczesnym zerkaniu prawym okiem na ekran urządzenia.

Oczywiście na razie nie wiemy czy doniesienia Business Korea faktycznie znajdą pokrycie w rzeczywistości. Biorąc jednak pod uwagę wcześniejsze doniesienia o rzekomych planach Samsunga dotyczących stworzenia gadżetu tego typu, wydaje się to na tę chwilę całkiem możliwe.

Źródło: Android Central

podobne treści