newssmartfony

BK: Samsung Galaxy S6 z prostszym i szybszym interfejsem TouchWiz

Nie trzeba szczegółowej analizy, by zauważyć, że niemal każdy smartfon Samsunga stawał się w końcu przedmiotem narzekań użytkowników, krytykujących działanie jego lagującej nakładki TouchWiz. Na szczęście dla potencjalnych nabywców tych gadżetów, dziennik Korea Business donosi, że ten stan rzeczy ulegnie już wkrótce zmianie. Według serwisu, kierownictwo firmy zdecydowało się nareszcie wysłuchać głosu ludu i podjęło decyzję o definitywnym odchwaszczeniu interfejsu nowego Samsunga Galaxy S6.

Wprowadzone zmiany sprawią, że nakładka upodobni się do UI konkurencyjnego Nexusa 6 Google i stanie się pierwszym tworem tego typu zdolnym do wykorzystania potencjału najwydajniejszych smartfonów firmy. Zgodnie z opisem informatorów, którzy dotarli do wczesnej wersji interfejsu, został on oczyszczony z  elementów mogących spowalniać działanie gadżetu i w praktyce przypomina niemal dokładne przeciwieństwo dotychczasowych edycji TouchWiza.

Radykalny remont nakładki to zaledwie początek nowości w wyglądzie nowego flagowca Samsunga. Ze starszych doniesień wiemy, że jego design ewoluuje w stronę innych gadżetów firmy i będzie czerpać z rozwiązań zastosowanych przez nią w smartfonach Samsung Galaxy Alpha czy Samsung Galaxy Note 4. Wydaje się, że zmiany te popchną go w naprawdę obiecującym kierunku i wreszcie zmienią go w urządzenie o klasie przystającej do kilku najlepszych słuchawek oponentów.

Co więcej, jeżeli informacje mediów okażą się prawdziwe, Samsung Galaxy S6 ma szansę stać się najlepszym smartfonem w całej historii tej linii lub firmy. Nam pozostało się tylko cieszyć – jakby nie było, kolejny udany produkt to zawsze wspaniały impuls dla rynku. 

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści