sportsprzęt

Biurowa siłownia dostępna bez wstawania z fotela

Do siłowni zawsze nam nie po drodze, zatem istnieje tylko jedno wyjście: siłownia musi przyjść do nas. Niemożliwe? A jednak!

Dodatek do fotela OfficeGym, jak sama nazwa wskazuje, to przyrząd do ćwiczeń przeznaczony do używania w biurze, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by znalazł się także w naszym domu. Urządzenie polecane przez Niemieckie Towarzystwo Osteopatii nie ma służyć do wypracowania sylwetki kulturysty, tylko do utrzymania dobrej kondycji fizycznej. Sprzedawcy podkreślają, że większość schorzeń cywilizacyjnych wynika z braku ruchu, więc nawet niewielka dawka ćwiczeń może być zbawienna dla naszego zdrowia. Z pewnością jest lepsza od bezczynnego tkwienia w fotelu (stukanie w klawiaturę angażuje bardzo ograniczoną ilość mięśni).

OfficeGym pasuje do większości foteli i jest mocowany za pomocą dwóch pasów z rzepami. Wystarczy podrasować w ten sposób swoje siedzisko i zaczynamy trening! Wyciągi linowe z uchwytami umożliwiają wykonywanie ćwiczeń wzmacniających klatkę piersiową, ramiona, ręce, plecy, brzuch i nogi.

Koszt zakupu OfficeGym wynosi 149 euro. [Gizmag, OfficeGym, TreeHugger]

podobne treści