biznesnews

BitTorrent poszedł pod młotek

Za około 140 milionów dolarów sprzedano platformę BitTorrent. Nowy właściciel ma nadzieję, że platforma pomoże im w lepszy sposób rozwijać zdecentralizowane usługi.

O ile BitTorrenta nie trzeba nikomu przedstawiać, tak o działalności jego nowego właściciela słyszeli do tej pory raczej tylko nieliczni. Tron, startup zajmujący się rozwijaniem technologii opartych na blockchainie, który zarządzany jest przez Justina Suna, który wcześniej pracował dla Ripple Labs.

W polu zainteresowania Tron znajduje się budowa zdecentralizowanej internetowej platformy rozrywkowej, która ma wykorzystywać technologie powiązane z blockchainem, a w dłuższej perspektywie nawet budowa swego rodzaju „prawdziwie zdecentralizowanego Internetu oraz jego infrastruktury”.

Biorąc pod uwagę to, jaki sposób do tej pory wykorzystywany był zwykle BitTorrent, zakup wydaje się być jak najbardziej trafiony, a grupa 170 milionów użytkowników platformy może być potencjalnym odbiorcą przyszłych usług startupu.

Według jednego z inwestorów, z którymi rozmawiał serwis TechCrunch, zakup może też wiązać się z planem wykorzystania architektury P2P BitTorrenta, oraz jego szerokiej bazy użytkowników, do kopania kryptowalut. Czas pokaże, jak zmieni się ta platforma po przejęciu przez Tron.

podobne treści