biznesinternetnews

Bitmarket znika z rynku wraz ze ponad 100 milionami złotych

Szykuje się afera na miarę Amber Gold, z tą różnicą, że dotknie ona osoby zainteresowane kryptowalutami. Bitmarket, popularna polska giełda kryptowalut, zniknęła z rynku. A wraz z nią pieniądze klientów.

Na stronach serwisu Bitmarket.pl, najstarszej polskiej giełdy kryptowalut, znajduje się obecnie tylko informacja że „w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach”.

Użytkownicy nie mają dostępu do swoich rachunków, z zarządem firmy nie ma żadnego kontaktu. Poszkodowani, którzy podejrzewają, że właściciele po prostu wypłacili sobie powierzone im kryptowaluty, składają zawiadomienia do prokuratury i organizują się za pośrednictwem własnej grupy na Facebooku, która liczy już ponad 2 tysiące osób.

Na razie nie wiadomo, ile osób zostało w ten sposób poszkodowanych. Według szacunków, na platformie istniało około 60 tysięcy kont użytkowników, z czego 5 tysięcy aktywnie obracało swoimi aktywami w ostatnich miesiącach. Łącznie w serwisie zdeponowano 2,3 tysięcy bitcoinów, które według dzisiejszego kursu warte są ponad 112 milionów złotych.

Ilustracja: Flickr/antanacoins

podobne treści