biznesinternet

Bitcoin spada, sieć truchleje

Były już spektakularne wzrosty, czas na spadki. Od swojego niedzielnego rekordowego kursu, bitcoin potaniał już do około 13 tysięcy dolarów. W ciągu ostatnich 24 godzin kryptowaluta potaniała o około 20 procent, a sieć jest przeciążona z powodu ilości transakcji.

Razem z bitcoinem tanieją także inne kryptowaluty. Największy spadek zaliczyła IOTA, która staniała o ponad 40 procent. Bitcoin Cash, który w ciągu ostatniego tygodnia zwyżkował do ponad 4 tysięcy dolarów, spadł do 2,2 tysiąca, co oznacza spadek w ciągu doby o 39 procent. Co zrozumiałe, tąpnięcie na rynku wywołało lawinę transakcji. Ci, którzy kupili kryptowaluty tanio, próbują je teraz szybko sprzedać. Inni korzystają z okazji, by taniej dokupić kryptowalut.

Tak duża liczba transakcji sprawia, że sieć bitcoin jest przeciążona. Użytkownicy musieli dziś długo czekać długo na zaksięgowanie wpłat i wypłat, pojawiły się też problemy z widocznością niektórych przelewów – witryna blockchain.info miała problemy z poprawnym działaniem, a w przypadku wielu transakcji wyświetlała komunikat o nie odnalezieniu transakcji.

Giełdy uspokajają jednak, że są to jednak tylko przejściowe problemy, a sytuacja powinna wrócić do normy w najbliższych godzinach.

Zdjęcie: Flickr/antanacoins

podobne treści