news

Biografia Steve’a Jobsa cieszy się równie wielką popularnością na torrentach

Świetnie sprzedająca się jedyna autoryzowana przez Steve’a Jobsa biografia autorstwa Waltera Isaacsona bije rekordy popularności również w Sieci. Nie chodzi jednak tylko o legalnie pobierane e-książki, lecz również pirackie PDF-y i książki mówione.

Jedyna oficjalna biografia współtwórcy potęgi Apple trafiła do księgarń dziewiętnaście dni po jego śmierci i z miejsca stała się bestsellerem. Już kilka dni przed jej premierą pojawiające się w Sieci cytaty w niej budziły ogromne zainteresowanie i nie dziwi fakt, że niektórzy zapragnęli przeczytać je w całości bez płacenia z książkę w sklepie.

Włoski czytelnik serwisu Cult of Mac bez najmniejszego problemu namierzył setki czekających na ściągnięcie z Sieci torrentów w postaci plików tekstowych oraz muzycznych. Na jednym z największych portali znalazł biografię, którą w tamtym momencie udostępniało 1200 użytkowników.

Steve Jobs podczas prezentowania po raz pierwszy usługi iTunes powiedział, że „kradnięcie muzyki jest złą karmą”. Ciekawe, co by powiedział teraz wiedząc, że jego biografia idzie w Sieci jak ciepłe bułeczki, tyle że za darmo. ​[Cult of Mac]

podobne treści

  • bla-bla

    „Na jednym z największych portali znalazł biografię, którą w tamtym momencie udostępniono ponad 1200 razy.”

    Czy chodzi o to, że by jeden torrent ale 1200 seedów? Jeśli tak to w tekście jest nadużycie.

    Treść sugeruje, że byto 1200 różnych torrentów.