news

Billboard z tablicy rejestracyjnej

Reklamy na samochodach? Standard. Ale reklamy na tablicach rejestracyjnych?! To nowy pomysł władz stanu Kalifornia, które planują zamienić tablicę na każdym samochodzie w elektroniczny mini-billboard. Wszystko, żeby załatać gigantyczną dziurę budżetową.

Władze Kalifornii właśnie rozpatrują projekt ustawy, która przewiduje badania nad cyfrowymi tablicami rejestracyjnymi, które miałyby zastąpić stary, wytłaczany metal. System miałby wyświetlać normalne numery, gdy samochód jedzie, a gdy zatrzyma się, na tablicy pojawią się reklamy. Pieniądze oczywiście nie trafią do kieszeni kierowcy, a zasilą budżet stanu, który boryka się z dziurą wysokości 19 miliardów dolarów.

Co prawda właściciele samochodów mają mieć też możliwość umieszczania osobistych wiadomości na swoich tablicach, ale… tak czy siak… fajnie jest, kiedy masz możliwość kontrolowania tego, co znajduje się na twoim samochodzie. I nie widzę powodów, dla których mój pojazd miałby reklamować proszek do prania, skoro nienawidzę prać. Zwłaszcza, jeśli nawet nie zobaczę za to pieniędzy. Eh, Ameryka… [Mark Wilson/giz, MercuryNews]

podobne treści