biznes

Bill Gates podgrzewa atmosferę wokół Xboxa

Bill Gates od lat uchylał się od odpowiedzi na pytania związane z przyszłością Microsoftu zasłaniając się tym, że właściwie zajmuje się już tylko działalnością charytatywną. Jednak po tym jak CEO Redmond został Satya Nadella, Gates został jego doradcą, w związku z czym nie może już unikać tych tematów. W ostatnim wywiadzie Gates zasugerował, że Microsoft mógłby rozważyć pozbycie się Xboxa.

Już jakiś czas temu pojawili się analitycy, według których Microsoft powinien pozbyć się Xboxa oraz całego oddziału zajmującego się rozrywką ponieważ nie przynosi on firmie zysków. Spekulacje na ten temat podsycił wczoraj sam Bill Gates, który podczas wywiadu stwierdził, że gdyby Satya Nadella zdecydował się na taki krok, poparłby go „całkowicie”.

Nie brzmi to jak najlepsza laurka dla Xboxa, ale za to pokazuje wsparcie, jakim od założyciela firmy może cieszyć się Satya Nadella. I właśnie w ten sposób wyjaśnia słowa Gatesa Frank Shaw, szef komunikacji Microsoftu.

Niezależnie od tego czy Bill Gates rzeczywiście jest zwolennikiem sprzedaży Xboxa czy nie, jego wczorajszy komentarz pokazuje, że wewnątrz Microsoftu pomysł ten jest brany pod uwagę. Co nie znaczy jeszcze, że firma planuje coś takiego zrobić. Xbox One co prawda sprzedaje się gorzej niż PlayStation 4, ale to jeszcze nie oznacza, że Redmond rzeczywiście zamierza zrezygnować z jednej se swoich lepiej rozpoznawalnych marek.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści