news

Biały iPhone 4 nadal niedostępny, i dobrze

Apple ponownie ogłasza, że na nowy model telefonu w białej obudowie trzeba będzie jeszcze poczekać. Firma nie podaje, ile dokładnie trzeba poczekać na białego iPhone’a 4.

CUPERTINO, Kalifornia, 23 lipca — Białe modele nowego iPhone® 4 od Apple nadal okazują się trudniejsze do wyprodukowania niż przypuszczano na początku, więc znajdą się w sprzedaży później w tym roku.

Nie ma to wpływu na dostępność czarnego iPhone’a 4.

To nie pierwszy raz, gdy Apple ma kłopoty z produkcją. Wstrzymanie sprzedaży białego modelu to rozsądna decyzja z dwóch powodów. Potencjalne wpadki to ostatnia rzecz, jakiej firma potrzebuje po historii z zasięgiem. Ponadto, Apple ma kłopoty z produkcją nie pierwszy raz. Wyprodukowane w 2006 roku białe Macbooki pękały, ale dopiero w 2009 roku Apple zdecydował je naprawić. W 2008 roku obudowy białego iPhone’a 3G pękały w okolicy przycisku wyciszania.

Jak już pisaliśmy, produkcja białych modeli jest bardziej skomplikowana. Apple nie może sobie pozwolić na kolejną wpadkę, więc chce się przekonać, że biały iPhone 4 będzie idealny.

Inna teoria jest bardziej przyziemna. Apple chce się skoncentrować na produkcji czarnych iPhone’ów 4, ponieważ – cóż – i tak się sprzedadzą. Nowy model telefonu można kupić tylko w jednym kolorze, ale jakoś nigdzie nie zalega on na półkach.

[Brian Barrett, Brian Lam/giz]

podobne treści

 • rafal

  They have problems with a shitty design, what do you expect?

  They’re taking their time to fix it, but you’d have to choose function over form.

 • dfgsedgse

  A ja obstawiam że pracują nad poprawieniem wpadki z zasięgiem, i bedzie na ynek wejdzie poprawiony Iphone i biały bez problemów z dolnym rogiem

 • icarmal

  bialy sie pojawi jak czarny nie bedzie sie juz tak sprzedawawal bo to czysta handlowa sztuczka :) black nadal sie swietnie sprzedaje wiec nie ma uzasadnienia do wprowadzania white bo nie wystarczy tylko produkowac swietny sprzet ale trzeba go jeszcze swietnie sprzedac

 • Koprofil

  a ja myślę,że przeciętnemu człekowi to wisi….