news

Białego iPhone’a trudniej wyprodukować

Dziś na półkach amerykańskich sklepów Apple pojawią się pierwsze egzemplarze iPhone’a 4. Można je dostać w każdym kolorze, pod warunkiem, że jest czarny.

Tak naprawdę, telefonów wcale nie będzie można dostać, jeśli się ich nie zamówiło na samym początku przedsprzedaży. Druga informacja jest jednak jak najbardziej prawdziwa. Oto oficjalna notka prasowa Apple:

CUPERTINO, California., 23 czerwca /PRNewswire-FirstCall/ – Białe modele nowego iPhone® 4 firmy Apple mają dłuższy cykl produkcyjny, niż się spodziewano, zatem znajdą się w sprzedaży dopiero w połowie czerwca. Nie ma to wpływu na dostępność bardziej popularnego, czarnego modelu iPhone 4.

Wbrew pozorom, nie jest to mydlenie oczu przez firmę, która nie nadąża z produkcją (w ramach outsourcingu, przypomnijmy) popularnego sprzętu. Białe telefony to w istocie czarne modele pomalowane białą farbą. Nie jest to proste, do tego trwa. Czarny panel jest bardzo trwały, więc Apple nie może sobie pozwolić na wpadkę w postaci niedbale nałożonej farby, odprysków i innych tego rodzaju kwiatków. Jeśli wzmocnione szkło zostanie przyklejone do zbyt grubej warstwy białej farby, może razem z nią odkleić się od czarnego panelu, a to byłoby naprawdę żenujące.

Upartym zawsze pozostają kolorowe obudowy. [Mark Wilson/giz]

podobne treści