newssmartfony

BGR: gesty będą stanowić ważną część obsługi smartfona 3D Amazonu

Choć rzekomy smartfon Amazonu wciąż znajduje się w fazie stosunkowo wczesnego prototypu, już dzisiaj wiemy całkiem sporo na temat dodatków, które zapewne trafią na pokład jego komercyjnego odpowiednika. Według większości nieoficjalnych doniesień na temat słuchawki, w jej wyposażeniu nie powinno zabraknąć miejsca dla pokaźnego zestawu kamer oraz rewolucyjnego wyświetlacza 3D. Zgodnie z najnowszymi informacjami redakcji portalu BGR.com, najciekawszym elementem składowym urządzenia może jednak okazać się obecność gestów, która będzie stanowić bardzo ważną część jego codziennej obsługi.

Jak, najogólniej rzecz ujmując, będzie to wyglądać praktyce? Ano, bardzo prosto. Za BGR.com:

Przechylanie uruchomionego wcześniej urządzenia w różnych kierunkach będzie wywoływać wyświetlenie się rozmaitych informacji bez konieczności korzystania z dotykania jego przycisków bądź ekranu.

(…) Przykładowo, obecne w telefonie ikony aplikacji „poczta”, czy „kalendarz” domyślnie są wyświetlane wyłącznie w formie obrazowej. Nieznaczne przechylenie smartfona w odpowiednim kierunku sprawi, że pod ikonami pojawią się przypisane do nich etykiety z hasłami informującymi użytkownika o funkcji programu do którego prowadzi odnośnik.

Jeżeli posiadacz smartfona wykona właściwy ruch urządzeniem w trakcie wyszukiwania restauracji za pomocą aplikacji mapowej, słuchawka wyświetli informacje o ich notowaniach wśród Internautów za pośrednictwem serwisu Yelp.

Według doniesień portalu, już dziś z dużą dozą pewności można powiedzieć, że podobne triki będą stanowić bardzo dużą część skoncentrowanej na gestach obsługi smartfona. To właśnie dzięki obecności tak nietypowych, stosunkowo innowacyjnych i rzucających się w oczy rozwiązań ma on stanowić dość ciekawą dla tradycyjnych, dotykowych gadżetów tej kategorii. Co ciekawe, pracach nad systemem tego typu w kontekście słuchawki Amazonu usłyszeliśmy już pod koniec zeszłego roku, kiedy informował o nich portal Apple Insider.

Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności oraz sprawdzalność dotychczasowych doniesień BGR na temat planów giganta, bardzo możliwe, że wszystkie powyższe informacje faktycznie znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. Pożyjemy, zobaczymy.

Źródło tekstu i grafik: BGR.com via Gizmodo.com

podobne treści