Wiadomość głównawtf

Bezpieczeństwo przez abstynencję, czyli szefowa NSA, która nie używa poczty elektronicznej

Pojawiające się co jakiś czas raporty dotyczące cyberprzestępczości są wystarczającym powodem do tego, by postarać się o choć podstawowe zabezpieczenia w Sieci. Zagrożenie narasta, dlatego na szczeblu państwowym powołuje się coraz częściej specjalne agencje, które mają zwalczać zagrożenia czyhające w Internecie. Dobrze byłoby, żeby te agencje same były odpowiednio zabezpieczone.

Janet Napolitano – szefowa amerykańskiego Department of Homeland Security, ma najlepsze zabezpieczenia na świecie. Po prostu nie korzysta.

Podczas piątkowej konferencji na temat cyberbezpieczeństwa, Napolitano stwierdziła, że nie korzysta z żadnych skrzynek pocztowych, dzięki czemu jest „bardzo bezpieczna”. Wypytywana o to przez dziennikarzy stwierdziła, że nie posiada skrzynek pocztowych „z wielu powodów”, a jednym z nich jest najprawdopodobniej to, że gdyby ktoś zhackował pocztę szefowej, byłby obciach dla całego Homeland Security.

Jeśli Janet Napolitano nie posiada żadnej poczty elektronicznej, zapomnieć może też o kontach na wszystkich portalach społecznościowych i o przerażającej większości usług sieciowych. Ciekawe czy osoba odpowiedzialna za cyberbezpieczeństwo USA korzysta w ogóle z przeglądarki internetowej…

[CNN]

podobne treści