grywtf

Bethesda przyjęła zapłatę za Fallouta 4 w kapslach

Tydzień temu pojawiła się informacja, że pewien pomysłowy gracz postanowił w dość nietypowy sposób zamówić grę Fallout 4 – w ramach zapłaty wysłał deweloperom paczkę zawierającą swoją kolekcję ponad 2 tysięcy kapsli. Co ciekawe, Bethesda przyjęła tę formę zapłaty.

Każdy fan kultowej serii wie doskonale, że podstawową walutą funkcjonującą w postapokaliptycznym świecie Fallouta są kapsle. Gracz posługujący się nickiem GatorMacheteJr postanowił w ubiegłym tygodniu sprawdzić, czy można za ich pomocą płacić także poza uniwersum gry. Na przykład za Fallouta 4. Wysłał więc ważącą ponad 5 kilogramów paczkę, zawierającą zebrane przez niego na przestrzeni prawie ośmiu lat kapsle, do Bethesdy. Okazało się, że firma przyjęła zapłatę, a GatorMacheteJr otrzyma swoją kopię gry.

Potwierdził to wczoraj Matt Grandstaff z Bethesdy:

 

Zanim jednak zaczniecie gorączkowo przetrząsać domostwa w poszukiwaniu kapsli, musicie wiedzieć, że kolejne odebrane paczki tego typu raczej nie zaowocują przyznaniem kolejnym graczom kopii gry. Jak pisze GatorMacheteJr:

„[Bethesda] stwierdziła, że ponieważ byłem pierwszą osobą, która zrobiła coś takiego, otrzymam w listopadzie kopię gry, a moje kapsle zostaną przekazane w depozyt People’s Bank of Point Lookout.”

podobne treści