news

Beta Chroma 11 przynosi rozpoznawanie mowy

Google udostępnił wersję beta przeglądarki Chrome 11, która wnosi między innymi rozpoznawanie mowy na stronach WWW, domyślną akcelerację 3D, a także nową, prostszą ikonkę. Betę pobierzemy tutaj, pamiętajmy, że jest to jeszcze wersja testowa, która może działać niestabilnie. Na ostateczną wersję poczekamy jeszcze parę tygodni, znając system wydawania nowych wersji co 6 tygodni.

„Jedenastka” na pierwszy rzut oka powita nas zmieniona ikonką. Bardziej minimalistyczna, jest całkiem miła dla oka. Rozpoznawanie mowy jest nową funkcją, która może zostać wykorzystana na niektórych stronach internetowych, jak np. tej stronie. Google postanowił domyślnie uruchomić opcję akceleracji 3D przy użyciu karty graficznej, która można było włączyć ręcznie w starszych wersjach Chroma, jak radziłem w poradniku.

Miło wiedzieć, że Google naprawdę pracuje porządnie nad nowymi wersjami, a funkcje, które dodaje mogą kiedyś się przydać lub wpływają zauważalnie na wzrost prędkości, jak to miało miejsce w wersji dziesiątej. [Lifehacker, Google Chrome Blog]

podobne treści

  • Mariusz Zyszczyk

    Wie ktos jak dokladnie dziala rozpoznawanie mowy na stronach WWW ?

  • trolus

    jak te tłumaczenie do cholery można wyłaczyć…bo mieszkam na Łotwie i teraz youtube naprzykład tłumaczy mi ciągle na łotewski …po co mi to? …czy nie jest to wsickane czasem na siłe?

  • bok

    szczegół, ale nowe logo jest b-e-z-n-a-d-z-i-e-j-n-e … ;/ bardziej podoba mi się stare (aktualne).