news

Best Buy nie wyrzuci z pracy autora filmiku o iPhonie 4

Pracownik Best Buy, Brian Maupin, zyskał sporą sławę w Internecie po tym, gdy umieścił w zeszłym tygodniu filmik przedstawiający rozmowę sprzedawcy telefonu HTC Evo z fanatykiem iPhone’a 4. Jego pracodawca postanowił cofnąć swoją decyzję o zwolnieniu Maupina i dać mu jeszcze jedną szansę.

Best Buy oświadczył, że wcześniejszą decyzję o zwolnieniu podjął nie po obejrzeniu filmiku iPhone 4 vs. HTC Evo, lecz kilku innych, które ich pracownik umieścił pod koniec czerwca na swoim kanale Youtube. Okazuje się, że Maupin nabijał się w nich również ze swoich współpracowników, klientów sklepu oraz dostawców.

Best Buy zakończył swoje dochodzenie usunięciem wszystkich obraźliwych (lub zabawnych, jak kto woli) filmików i natychmiastowym przywróceniem Briana Maupina do pracy. Nie wiemy czy jest to prawdą, czy jedynie próbą zachowania twarzy. Tak naprawdę, to nie ma to już znaczenia.

Maupin stwierdził, że jego powrót do pracodawcy bez krzty poczucia humoru jest niemożliwy po tym wszystkim, co się stało i że poszuka sobie teraz innego zajęcia. Mam nadzieję, że w wolnym czasie (a zakładam, że nie będzie mu go teraz brakowało) „nakręci” jeszcze kilka niepoprawnych filmików. [Brian Barrett/giz, TechCrunch]

podobne treści