internetportale społecznościowe

Benedykt XVI na Twitterze

Dla wielu osób kościół katolicki jest synonimem konserwatyzmu. Nie zawsze musi tak być – od dziś papież Benedykt XVI posiada konto na Twitterze.

Pod nickiem Pontifex (łac. kapłan, dosłownie budowniczy mostów; tytuł Pontifex Maximus przysługiwał pierwotnie najwyższemu rzymskiemu kapłanowi, od V wieku zaczęto w ten sposób określać także biskupów Rzymu) chętni mogą znaleźć papieża. Choć późniejsze wpisy będą prawdopodobnie wysyłane przez odpowiednich pracowników, pierwsze  mają zostać opublikowane przez Benedykta XVI. Papież raczej nie zamierza spamować, już teraz zapowiedziano, że pierwszy wpis pojawi się 12 grudnia z okazji święta maryjnego.

Konto prowadzone będzie po angielsku (już teraz ma prawie 40 tysięcy obserwujących), ale wpisy będą pojawiać się także w innych wersjach językowych na 7 osobnych kontach – po hiszpański, włosku, portugalsku, niemiecku, polsku, arabsku i po francusku. Watykan ma nadzieję, że uruchomienie oficjalnego konta na Twitterze doprowadzi do zaprzestania działalności fałszywych kont Benedykta XVI.

W ten sposób papież dołączył do Dalajlamy, który już od 2 lat podbija Twittera.

[The Verge]

podobne treści