film

Będziemy rządzić Londynem. Zapowiedź Legend z podwójną rolą Toma Hardy’ego

Na przestrzeni lat wielokrotnie udowadniano, że jeden aktor może jak najbardziej przekonująco odegrać role dwóch identycznych z wyglądu postaci. Edward Norton Co w trawie piszczy?Armie Hammer w The Social Network czy Jake Gyllenhaal we Wrogu to tylko kilka przykładów z ostatnich paru lat. Teraz przyszła kolej na gwiazdę tegorocznego Mad Max. W sieci pojawił się bowiem zwiastun Legend, opowieści o gangsterskich bliźniakach, gdzie Tom Hardy wcieli się w obie role. Zapowiedź produkcji zobaczyć można poniżej:

 

Bracia Kray kontrolowali w latach sześćdziesiątych większą część przestępczego półświatka Londynu. Reginald i Ronald, wraz ze swoim gangiem, „The Firm”, brali udział w wielu czynach, zaliczając do tego grona takie przestępstwa, jak chociażby napady z bronią w ręku, wymuszenia, ataki na mieszkańców stolicy Anglii i podpalenia. Będąc właścicielami nocnego klubu, zadawali się ze śmietanką towarzystwa, w tym z Dianą Dors, Judy Garland, Frankiem Sinatrą, a także z przedstawicielami sfery politycznej. Legend opowiadał będzie o wydarzeniach, które zapewniły bliźniakom Kray miejsce w niechlubnej historii.

Obok Toma Hardy’ego (Mad MaxIncepcja), w filmie, którego reżyserem i scenarzystą jest Brian Helgeland (Rzeka tajemnic, zdobywca Oscara za scenariusz do Tajemnic Los Angeles) zagrają Taron Egerton (Kingsman: Tajne służby, Testament of Youth), Emily Browning (Sucker Punch, Pompeje), Christopher Eccleston (Inni, 28 dni później), Colin Morgan (Zaparkowany, serial Humans) oraz Paul Anderson (’71, serial Peaky Blinders). Światowa premiera produkcji zaplanowana została na 11 września tego roku, nie wiadomo jednak, czy film trafi do polskich kin.

podobne treści