film

Będzie następna część Shreka

Kiedy zielony ogr pojawił się w 2001 roku, z marszu stał się gwiazdą i doczekał się już trzech kolejnych części i kilku spin-offów. Czwarta odsłona przygód Shreka i jego wiernego, oślego towarzysza miała być zarazem ostatnią, jednak teraz dyrektor generalny DreamWorks zapewnia, że seria nie skończyła się i pojawi się kolejny film.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Merlin Entertainment we współpracy z DreamWorks stworzą atrakcję turystyczną, prawdopodobnie dla najmłodszych, w Londynie, a jej przyszłe wersje będą pojawiać się na całym świecie w ciągu kolejnych lat. Podczas wywiadu Jeffrey’a Katzenberga, szef DreamWorks ujawnił, że seria Shrek wcale nie umarła, a tylko trochę dłużej odpoczywa:

Chcemy dać im [twórcom] trochę czasu na wypoczęcie i wydaje mi się, że możecie być pewni, że kolejny rozdział przygód Shreka się pojawi. Jeszcze nie skończyliśmy, a co najważniejsze, sam Shrek też.

Pierwszy Shrek pojawił się w 2001 roku i przy jego produkcji wykorzystano głosy takich aktorów, jak Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, John Lithgow, Vincent Cassel, Peter Dennis, Clive Pearse i Jim Cummings. Reżyserem pierwszej części byli Andrew Adamson i Vicky Jenson.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści