news

Będą konfiskować iPady?

Już dwie amerykańskie uczelnie zakazały korzystania na swoim terenie z iPadów. Władze uczelni nie martwią się jednak o to, że sprzęt mógłby rozpraszać studentów. Nie, Princeton University i George Washington University nie chcą iPadów, bo te przeciążają uniwersyteckie sieci Wi-Fi.

Popularność iPadów sprawiła, że zwykli, „laptopowi” studenci nie mogli normalnie się uczyć czy przygotowywać się do zajęć, bo sieć była blokowana przez tablety Apple. Dlatego Princeton University już zablokował dostęp do sieci 8 z 41 iPadów z kampusu, a George Washington University w ogóle nie daje dostępu do Wi-Fi produktom Apple. Z kolei władze Cornell University przyznały, że podobne problemy z siecią występowały, gdy studenci zaczęli korzystać z iPhone’a, i że już pracują nad tym, by uniknąć takiej sytuacji z iPadem.

Jednak zakazywanie iPadów przez władze uniwersyteckie to nie najpoważniejszy problem Apple. W końcu sprzęt został już zakazany przez cały, 7-milionowy kraj. Kto będzie następny? [Kat Hannaford/giz, Fudzilla, TechRadar]

Zdjęcie: Jesman

podobne treści